mksglu
Arch Linux I3WM

Updated 3 months ago

Arch Linux I3WM Kurulum Sonrası Yapılandırma Ayarları

Merhaba,

Arch Linux kullanıcıları için I3WM kurulumu sonrasında karşılaşabilecek sorunlara ve yapılandırma ayarlarına ışık tutmayı amaçladığım bir dökümana daha hoşgeldin.

Tabii ki en çok isteğim dökümana birilerinin katkı sağlaması. Umarım ilerleyen zamanlarda bu da olur.

  • info[at]mkoseoglu.com

Arch Linux

Arch Linux'un tarihçesine ya da teknik faktörlerine girmekten ziyade neden Arch Linux tercih ettiğimi açıklamak daha doğru olacaktır.

Seviyorum.

I3WM

Şimdi biraz daha konumuza döndük aslında. Bu güne kadar muhtemelen masaüstü kullandınız. Bunlardan en popüler olanı XFCE olsa gerek. Biraz daha görsellik arayanlar ise soluğu Deeping ya da Plasma'da aldı. I3'te ise şöyle bir durum var. I3 sadece bir pencere yöneticisidir.

Arch Anywhere

Arch Linux kurulumu belirli bir zaman sonra uğraştırıcı bir hal almaya başlıyor. Bir de iş makinesi olarak kullandığınız bir cihazsa kara ekranda kalmak en azından benim için hoş değil. Arch Anywhere ise, Arch Linux'u daha kolay ve işlevsel bir şekilde kurmamıza imkan sağlayan bir kurulum arayüzüdür. Kara ekranda Arch Linux kurmak isteyenler de var tabii ki saygı duyarım.

Oluşturulma Amacı

Bu dökümanın oluşturulma amacı Linux'a ya da Arch Linux'a dair kapsamlı bir rehber olmaktan ziyade I3WM kullanıcılarına özel başlangıç kılavuzu tadında bilgi vermektir.

Gereksinimler

Bu dökümanın sizlere tam olarak faydalı olmasını için ulaşmayı hedeflediğim kullanıcı profilinin Arch Linux yapısı ve mimarisine hakim olması yeterlidir.

Ekran Görüntüsü